Nadgarstek, będący jednym z najbardziej skomplikowanych stawów w ludzkim ciele, często ulega różnego rodzaju urazom czy schorzeniom. W takich przypadkach ortezę nadgarstka można z powodzeniem wykorzystać jako wsparcie w procesie leczenia oraz rehabilitacji. Ale czy wiesz, że orteza nadgarstka ma znacznie więcej funkcji niż tylko stabilizacja stawu?

Ortezy nadgarstka, znane również jako stabilizatory, są projektowane tak, aby nie tylko utrzymać staw w odpowiedniej pozycji, ale także pomagać w zmniejszeniu bólu oraz przywróceniu pełnej funkcjonalności ręki. Są one często stosowane w przypadku urazów, takich jak skręcenia czy zwichnięcia nadgarstka, a także w leczeniu schorzeń takich jak tunel nadgarstka czy zespół cieśni nadgarstka. Oprócz tego ortezy nadgarstka od MegaMedic mogą być używane profilaktycznie przez osoby wykonujące powtarzające się ruchy ręką, aby zapobiec przeciążeniom czy kontuzjom.

Czym się kierować przy wyborze ortezy nadgarstka? 

Podczas wyboru odpowiedniej ortezy nadgarstka warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów. Po pierwsze, rodzaj wsparcia. Osoby z niewielkimi urazami mogą zdecydować się na elastyczną ortezę, która zapewni lekkie wsparcie i kompresję, pomagając w zmniejszeniu bólu. Natomiast w przypadku poważniejszych urazów czy schorzeń, ortezę ze wbudowanymi stabilizatorami czy nawet szyną mogą zapewnić odpowiednie wsparcie i unieruchomienie.

orteza nadgarstka

Kolejnym istotnym czynnikiem jest wygoda użytkowania. Orteza nadgarstka powinna być wykonana z miłych dla skóry materiałów, które nie powodują otarć czy podrażnień. Dodatkowo możliwość regulacji ortezy pozwala na indywidualne dopasowanie do każdej dłoni, co znacząco podnosi komfort jej noszenia.

Twoje nadgarstki zasługują na najlepsze wsparcie

Orteza nadgarstka to nie tylko pomoc w leczeniu czy rehabilitacji, ale także prewencja przed przyszłymi urazami i kontuzjami. Wybierając odpowiednią ortezę, warto zwrócić uwagę na rodzaj wsparcia i wygodę noszenia, co pozwoli Ci cieszyć się pełną funkcjonalnością swojego nadgarstka. Bez względu na to, czy jesteś sportowcem, który chce zapobiec urazom, czy osobą borykającą się z przewlekłymi schorzeniami, ortezą nadgarstka możesz zapewnić swoim nadgarstkowi wsparcie, jakiego zasługuje. Dzięki odpowiednio dobranemu stabilizatorowi Twoje nadgarstki będą gotowe na każde wyzwanie dnia codziennego.