Laski inwalidzkie to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto ma trudności z poruszaniem. Te produkty są stosowane przez osoby po chorobach, kontuzjach, seniorów i osoby niepełnosprawne. Faktem jest, że na rynku znajdziemy wiele propozycji inwalidzkich lasek. Dzięki temu każdy klient znajdzie takie rozwiązanie, jakie da mu komfort każdego dnia. Jak dokonać wyboru? Gdzie zakupimy laskę dla inwalidy? O czym warto pamiętać?

Laski inwalidzkie

Laska inwalidzka nie musi być nijaka i nieestetyczna. Można wybrać drewniany model, który prezentuje się elegancko. To często nawiązanie do tradycji. Jaki produkt wybrać? Warto wiedzieć, że możliwości jest bardzo dużo. Dzięki temu seniorzy znajdą sprawnie to, co spełni ich potrzeby. Nie tylko wygląd się liczy w tym przypadku. Ogromne znaczenie ma funkcjonalność laski inwalidzkiej. Seniorzy z dużymi ograniczeniami ruchowymi powinni dobrać laski na trójnogu lub czworonogu. 

Wysokość laski inwalidzkiej

laski inwalidzkie

Jak dobrać odpowiednią wysokość laski inwalidzkiej? To pytanie jest często zadawane przed zakupem. Wybór jest związany nie tylko ze wzrostem, lecz także z anatomią użytkownika. Każdy człowiek jest inny i ma inne ciało. W celu określenia długości laski inwalidzkiej z orteo.pl powinniśmy swobodnie stanąć w jednym miejscu z opuszczonymi łokciami. W takiej pozycji mierzymy odległość od podłogi do nadgarstka. Użytkownik laski powinien mieć na sobie obuwie, w którym najczęściej chodzi, co da pewność dobrego pomiaru. Taka metoda jest powszechnie stosowana przez rehabilitantów, którzy dobierają laski dla pacjentów. Odpowiednio dopasowana laska inwalidzka pozwala przyjąć wyprostowaną pozycję ciała. Akcesorium podczas ruchu pracuje pionowo, równolegle do osi ciała. Istotne jest to, że właściwa regulacja wysokości wpływa na komfort i bezpieczeństwo odbiorcy. 

Szeroki wybór?

Jakie laski inwalidzkie wybrać? Najważniejsze jest to, aby laska spełniała nasze preferencje. Produkty są tworzone z solidnych materiałów, które będą służyć danej osobie przez długi czas. Tradycjonaliści mogą dobrać uchwyt w kształcie litery D lub uchwyt derby. Drewniane laski w XIX wieku były nieocenionym elementem stroju eleganckich facetów. Aż do dnia dzisiejszego sprawdzają się w roli podparcia. Chętnie wybierane takie rozwiązanie, które dopasowujemy do wzrostu za pomocą połączonych rurek. Można je zablokować, zgodnie ze swoimi potrzebami. Laski są niezwykle lekkie i wygodne. Osoby z niepełnosprawnościami pragną zachować stabilność podczas poruszania się, dlatego laska musi wyróżniać się wysoką jakością. To połączenie atrakcyjnej ceny, funkcjonalności i wygody każdego dnia. 

Gdzie znajdziemy laski inwalidzkie? Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup laski w internetowym sklepie. To ułatwienie dla każdego, kto chce szybko i wygodnie dokonać zakupu. Z lasek korzystają osoby chore, emeryci, seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami i po przebytych urazach kończyn dolnych. Efektowna laska może ciekawie się prezentować, dodając nam elegancji i klasy. Najważniejsza jest jednak funkcja podparcia dla ciała.