Ostatnio coraz bardziej popularna staje się terapia czaszkowo krzyżowa. Swój rozgłos zawdzięcza przede wszystkim temu, że przynosi ulgę w wielu stanach, w których klasyczne leczenie zawodzi jak np. w przewlekłych bólach, problemach hormonalnych itp. Pozostaje zatem pytanie – jak można nauczyć się tej terapii?

Terapia czaszkowo krzyżowa kurs

Przede wszystkim oczywiście należy iść na kurs z zakresu terapii czaszkowo – krzyżowej. Skierowany jest on do wszystkich lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek, pedagogów, psychologów, logopedów oraz neurologopedów. Obejmuje aż 7 modułów, z których każdy z nich dotyczy innego zagadnienia, zaś całość trwa 187 godzin.

Co jest jednak istotne każdy moduł możemy także robić oddzielnie zaś po jego zakończeniu stosować w codziennej pracy nauczone techniki. Po ukończeniu wszystkich siedmiu modułów możemy postarać się o umieszczenie nas w oficjalnym spisie terapeutów terapii czaszkowo krzyżowej oraz uczestniczyć w warsztatach z Andreą Axt, według której programu autorskiego, prowadzone są szkolenia.

Zalety kursu terapii czaszkowo – krzyżowej

Warto na koniec jeszcze dodać, że terapii tej nie trzeba traktować jako jedynej w swojej praktyce, stanowi ona bowiem doskonałe ulepszenie innych metod. Z czasem sami odkryjemy, że które poszczególne techniki i połączenia różnych terapii i masaży przynoszą u jakich pacjentów rewelacyjne efekty. Zaś ukończenie wszystkich siedmiu modułów skutkować będzie zdobyciem prawdziwie holistycznej wiedzy.