Blizna nie tylko nie dodaje nikomu urody, ale jeszcze dodatkowo daje wiele różnego rodzaju dolegliwości. Fizjoterapeuci, rehabilitanci i położne bardzo często starają się zająć mobilizacją blizny. Jednak odpowiednia fizjoterapia blizny wymaga odpowiedniej wiedzy. Najwięcej problemów dają blizny po cesarskim cięciu i po operacjach jamy brzusznej. Są to blizny bardzo trudne do odpowiedniej mobilizacji czy fizjoterapii. Jednak istnieją kursy i szkolenia, na których zdobyta wiedza pomaga wykonać mobilizację blizny.

Wiedza teoretyczna i praktyczna

Organizowane kursy trwają około 8 godzin, podzielone są na część teoretyczną i praktyczną. Ważne jest zawsze pełne zdiagnozowanie blizny, poznanie wszystkich dolegliwości, które występują przez bliznę. Przy odpowiednim przygotowaniu rehabilitacja blizny nie będzie problemem.
Wszystkie kursy dają:
– odpowiednią wiedzę,
– umiejętność masowania blizn,
– polsko – angielski certyfikat ukończenia kursu,
– prawo do uczestnictwa w części teoretycznej jak i praktycznej kursu.

Fizjoterapeuta pomoże

Każda blizna może źle się goić, źle wpływać na pracę sąsiadujących narządów, ciągnąć ciało lub nieprawidłowo się zrosnąć. Wszystkie te przypadłości sprawią, ze pacjent z blizną będzie czuł się bardzo niekomfortowo. Odpowiednie kursy i szkolenia pomogą rozpoznać każdy stan a eksperci, którzy prowadzą takie kursy podzielą się swoimi doświadczenia. Odpowiednia mobilizacja blizny może odbyć się tylko wtedy, gdy rehabilitant wie o co dokładnie chodzi.