Dawniej koc grzewczy był częściej wybierany jako akcesoria dla seniorów, dziś także młodsze pokolenie lubi korzystać z zalet tego produktu, który zapewnia szybką ulgę nawet w przypadku bólu mięśni. Obecnie elektryczny koc jest dostępny w nowoczesnych wzorach i oferuje indywidualne możliwości zastosowania dla każdego.

Jak działa koc elektryczny?

W odróżnieniu od tradycyjnego koca koc elektryczny jest wyposażony w kabel, którym podłącza się go do gniazdka. Ma również specjalny regulator temperatury oraz wewnętrzny wkład, który się nagrzewa. Nagrzewa się on około 15 minut, choć wszystko zależy od konkretnego modelu. Renomowani producenci oferują kilka poziomów ogrzewania, które można dopasować do własnych preferencji. Na początku koc można ustawić na wyższy poziom, a gdy jest już wystarczająco ciepło, to temperaturę można obniżyć.

Czy koc elektryczny może być niebezpieczny?

Koc elektryczny jest tak zaprojektowany, że nie ma szansy poparzenia ciała. Oczywiście należy wybrać produkt renomowanego producenta. Koc musi posiadać odpowiedni certyfikat, który potwierdza bezpieczeństwo jego użytkowania. Na pewno nie powinien nikt kupować koca elektrycznego niewiadomego pochodzenia. Każdy produkt ma zamontowany czujnik temperatury, który przy odpowiednim poziomie nagrzania się wyłącza. Może być on używany nawet do spania. W takim wypadku powinien być ustawiony na najniższym poziomie. Ogólnie nie jest zalecane spanie pod kocem elektrycznym, gdyż zbyt wysoka temperatura podczas snu może doprowadzić do silnego pocenia się i odwodnienia organizmu. W takim wypadku warto wybrać poduszkę elektryczną.

koc elektryczny szary miękki

Jak pielęgnować koc elektryczny?

Każdy koc elektryczny ma instrukcję użytkowania przygotowaną przez producenta. Taka informacja zawiera także wskazówki dotyczące czyszczenia koca elektrycznego. W większości przypadków koc może być prany po odpięciu kabla zasilającego i wyciągnięciu maty grzewczej. Najwięcej tego typu produktów jest wykonanych z polaru, co oznacza, że można koc prać w pralce w temperaturze 30 stopni. Suszenie powinno się odbywać na powietrzu. Suszarka może spowodować, że koc zmieni swoje właściwości.

Zalety koca elektrycznego

Koc elektryczny (tutaj) jest doskonałym produktem dla każdej osoby, która marznie. Dlaczego warto go kupić? Co sprawia, że koc jest wybierany tak chętnie w ostatnim czasie? Oto kilka zalet tego produktu:
– Koc elektryczny jest praktyczny, można go podłączyć wszędzie tam, gdzie jest gniazdko.
– Zapewnia komfort użytkowania.
– Wywołuje efekt dobrego samopoczucia i ma pozytywny wpływ na zdrowie.
– Szybko się nagrzewa i jest bezpieczny w użytkowaniu.
– Idealnie nadaje się na bóle pleców i mięśni oraz skurcze.
Dzięki regulowanej funkcji automatycznego wyłączania koc wyłącza się automatycznie. Zwykle dzieje się to po około 90 minutach. Po wyłączeniu koc jest nadal przyjemnie ciepły i przytulny. Ciepło z koca jest przekazywane bezpośrednio do ciała, a nie do powietrza w pomieszczeniu. Istnieje wiele modeli dostępnych w różnych wariantach i rozmiarach. Różnią się one wypełnieniem, zastosowanym materiałem wierzchnim, wydajnością grzewczą i ustawieniami.