Starsze osoby mają bardzo często problemy z ciśnieniem, a więc ważne je, by kontrolowały je codziennie w swoim domu. Przyda się zatem dobry ciśnieniomierz, który wytrzyma intensywne użytkowanie, ale też będzie wskazywać dobry wynik. Jak zatem wybrać ciśnieniomierz?

Jaki rodzaj ciśnieniomierza wybrać?

ciśnieniomierz

Seniorzy cenią sobie wygodę i nie zawsze wiedzą, jak obsługiwać skomplikowane urządzenia czy aparaty. Warto zatem wybrać dla nich ciśnieniomierz automatyczny, który jest bardzo łatwy w obsłudze i poradzi sobie z nim każdy. W przypadku takich urządzeń można wyróżnić ciśnieniomierze:

  • nadgarstkowe,
  • naramienne.

Ten pierwszy rodzaj jest znacznie bardziej popularny, co nie oznacza, że naramienny jest bardziej skomplikowany lub gorszej jakości. Wszystkie modele włącza się zazwyczaj jednym przyciskiem, który odznacza się na tle innych. Aby zmierzyć ciśnienie, wystarczy włożyć urządzenie na nadgarstek lub ramię i wcisnąć przycisk power. Więcej możesz dowiedzieć się na – https://megamedic.pl/cisnieniomierze.

Czym powinien charakteryzować się ciśnieniomierz dla starszej osoby?

Na pewno bardzo ważne jest, by wybrać ciśnieniomierz, który wskazuje precyzyjnie wynik, a takie najlepiej kupić w aptece lub w sklepie medycznym. Oprócz tego warto zdecydować się na model nieskomplikowany z małą ilością przycisków. Jest to urządzenie do mierzenia ciśnienia, a więc nie musi posiadać dodatkowych funkcji i opcji, które będą jedynie utrudniać korzystanie. Ważne jest też, by senior mógł bez problemów odczytać wynik, a więc wyświetlacz powinien być duży i czytelny. Najlepiej postawić też na sprawdzonych producentów i wybrać markę rekomendowaną przez specjalistów. Dobry ciśnieniomierz nie musi dużo kosztować, choć kupno najtańszego modelu nie jest też rozwiązaniem. Idealną opcją jest model ze średniej półki. Dobrze też jest wybrać takie urządzenie, które jest zasilane sieciowo i na baterię.